Емисии


Novy Show

One hour show with DJ Tom Novy
Недела од 00:00 до 01:00
Музички времеплов
  • 1946 - Родена е пејачката и текстописец Linda Ronstadt. 'Don't Know Much' со Aaron Neville
  • 1956 - Роден е Ian Curtis, вокалист во Joy Division. 'Love Will Tear Us Apart'
  • 1985 - Во новите броеви на магазините Playboy и Penthouse се појавуваат разголени фотографии од Madonna, направени во 1977 година.
  • 1973 - На концерт во Лондон, Ray Davies од The Kinks на сцената објавува дека му е преку глава од целиот музички бизнис и дека ќе се пензионира.
  • 1949 - Роден е Trevor Horne, член на Buggles и на Yes и еден од светски најуспешните продуценти. Video Killed The Radio Stars
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје