Антена 5 Тим

DJ Icko

Ристо Меловски

Водител, Ди Џеј, Програмски реализатор

icko@antenna5.fm , djicko@hotmail.com
Стил
Rock
Фаворити
Pink Floid Depeche Mode The cure U2 Coldplay, Travis Stereophonics
Специјалност
Club, Radio DJ
Песни
Wish You Were Here – Pink Floid, Robbie Wiliams  Angels
Музички времеплов
  • 1966 - Број еден во Велика Британија ...
  • 1973-во њујоршкиот оддел за имигранти прекината е визата на John Lennon пет дена откако беше одобрена.
  • 1947-во Брадфорд родена е Kiki Dee, прва Англичанка која потпишува договор со издавачката компанија Tamala Motown. Најголем хит и е дуетот со Elton John од 1976 година, Don’t Go Braeking My Heart
  • 1965-USA No1 Temptations – My Girl
  • 1944-родена е поранешната членка на Supremes, Mary Wilson
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје