Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 1979 - UK No1 Art Garfunkel “Bright Eyes” 6 w.
  • 1945 - роден е гитаристот на Deep Purple, Ritchie Blackmore
  • 1974 - Pete Townshend настапува на добротворен концерт, за првпат како солист надвор од the Who.
  • 1980 - The Knack го издаваат вториот албум "...but the little girls understand", само 7 месеци по појавувањето на првиот, "Get the Knack".
  • 1980 - "Born to Run" на Bruce Springsteen е прогласена за официјална химна на државата Њу Џерси.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје