Топ 10 @ 10 20.01.2020


1
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
1 | 2 Недели во листата
0
2
Right On
Space Motion
1 | 2 Недели во листата
0
3
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
| 2 Недели во листата
0
4
Meraki (Original mix)
BROSS
| 2 Недели во листата
0
5
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
| 2 Недели во листата
0
6
Overseas (Original Mix)
Fulltone
| 2 Недели во листата
0
7
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
| 2 Недели во листата
0
8
Night Rescue
Guy J, Clarian
| 2 Недели во листата
0
9
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
| 2 Недели во листата
0
10
Understand (Gorge Remix)
Rony Seikaly
| 2 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1999 - UK No.1 Offspring 'Pretty Fly, For A White Guy'
  • 1962 - Brian Epstein потпишува менаџмент договор со Beatles. Договорено е Epstein да зема 25% од заработката на бендот.
  • 1941 - Роден е Aaron Neville од Neville Brothers. Can't Stop My Heart Frome Lovin' You
  • 1941 - Роден е пејачот и текстописец Neil Diamond 'Cracklin' Rose'.
  • 1947 - Eве кој денес слави роденден. Во 1947 година роден е пејачот и текстописец Warren Zevon, а во 1955 Jools Holland, клавијатурист во Squeeze и во Jools Holland Big Band, а работи и како ТВ презентер
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје