Хит Парада 18.01.2020


1
Narcotic
YouNotUs, Janieck and Senex
8 | 2 Недели во листата
1
2
Blue
Tiesto & Steve Appleton
8 | 2 Недели во листата
1
3
Own It
Stormzy feat. Ed Sheeran and Burna Boy
1 | 6 Недели во листата
2
4
Blinding Lights
The Weeknd
3 | 5 Недели во листата
9
5
Everything I Wanted
Billie Eilish
| 7 Недели во листата
2
6
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
7 | 2 Недели во листата
3
7
Time Machine
Alicia Keys
4 | 3 Недели во листата
3
8
Lose Control
Meduza feat. Becky Hill and Goodboys
1 | 9 Недели во листата
1
9
Adore you
Harry Styles
3 | 4 Недели во листата
5
10
Rare
Selena Gomez
| 1 Недела во листата
3
11
Fly
Lucky Daye
| 1 Недела во листата
0
12
Lose You to Love Me
Selena Gomez
8 | 10 Недели во листата
2
13
Sweettalk My Heart
Tove Lo
9 | 2 Недели во листата
0
14
Nice To Meet Ya
Niall Horan
6 | 13 Недели во листата
3
15
Shaken
LP
3 | 6 Недели во листата
1
16
Ritmo (Bad Boys For Life)
Black Eyed Peas x J Balvin
5 | 5 Недели во листата
0
17
You Should Be Sad
Halsey
| 1 Недела во листата
3
18
Watermelon Sugar
Harry Styles
4 | 7 Недели во листата
3
19
Trampoline
Shaed ft. Zayn
3 | 10 Недели во листата
2
20
Put A Little Love On Me
Niall Horan
5 | 4 Недели во листата
3
21
Original
Sia
| 1 Недела во листата
1
22
Yummy
Justin Bieber
3 | 2 Недели во листата
1
23
Pump It Up
Endor
3 | 2 Недели во листата
1
24
Turn Me On
Riton x Oliver Heldens (feat. Vula)
7 | 11 Недели во листата
2
25
ROXANNE
Arizona Zervas
7 | 3 Недели во листата
1
26
Before You Go
Lewis Capaldi
7 | 6 Недели во листата
1
27
Power Over Me
Dermot Kennedy
6 | 4 Недели во листата
2
28
Better Half Of Me
Tom Walker
5 | 9 Недели во листата
2
29
Everyday Life
Coldplay
5 | 3 Недели во листата
1
30
Living Proof
Camila Cabello
4 | 4 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1983 На западниот брег на САД започнува со емитување новиот 24-часовен музички ТВ канал наречен MTV.
  • 1947 - Роден е Malcolm Mclaren, менаџер на Sex Pistols и соло изведувач (1983 UK No.3 'Double Dutch').
  • 1972 Албумот на Don McLean, 'American Pie', започнува 7-неделен престој на првото место на американската албумска листа.
  • 1931 Роден е американскиот соул пејач Sam Cooke (1957 USА No.1 & UK No.29 ‘You Send Me’ & 1986 UK No.2 ‘Wonderful World’).
  • 1977 Wings доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'Wings Over America', шести американски бр.1 на Paul McCartney по Beatles.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје