Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1964 - UK No.1 Cilla Black 'Anyone Who Had A Heart'
  • 1961 - USА No.1 Cubby Checker 'Pony Time'
  • 1994 - Enigma доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'The Cross Of Changes'.
  • 1964 - Роден е Ewan Venal од Deacon Blue (1988 UK No.8 'Real Gone Kid' и уште 15-ина други UK Top 40 синглови).
  • 1974 - Cher бара развод од Sonny Bono. Cher подоцна ќе се омажи за Gregg Allman од Allman Brothers band.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје