Емисии


Антена Енерџи

Емисија која како инстант енергетски напиток ќе ви ја создаде позитивната енергија за добро расположение и продуктивност. Ерик е задолжен за изработка на рецептот за добра забава во првите попладневни часови од вашиот работен ден.
Водител: Ерик Фокс
Термин: од понеделник до петок од 12 до 15 часот
Музички времеплов
  • 1990 - Lenny Kravitz ја започнува првата британска турнеја.
  • 1956 - Роден е Steve Hogarth од Marillion (1985 UK No.2 'Kayleigh').
  • 1977 - Talking Heads настапуваат во Лондон. Brian Eno е во публиката и воодушевен, решава да им биде продуцент.
  • 2000 - UK No.1 Madison Avenue 'Don't Call Me Baby'
  • 1988 - USA No.1 Gloria Estefan & Miami Sound Machine 'Anything For You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје