Емисии


Protocol with Nicky Romero

Термин: понеделник од 23 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1947 - Роден е Marc Bolan, гитарист, пејач и текстописец во T Rex.
  • 1995 - UK No.1 Simply Red 'Fairground' (нивни прв бр.1, а 15-ти сингл во кариерата).
  • 1989 - Tina Turner го добива вториот британски бр.1 албум 'Foreign Affair'.
  • 1995 - USА No.1 Mariah Carey 'Fantasy' (прв хит од женски изведувач што дебитира директно на првото место на американската синглска листа)
  • 1967 - BBC Radio 1 за првпат почнува да емитува програма. Tony Blackburn е првиот презентер, а прва песна што е свртена е 'Flowers In The Rain' на Move.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје