Антена 5 Тим

Мартин

Мартин Делимитов

Програмски реализатор, Ди Џеј

Како најмлад член на Антена 5 Радио (од 2006 .) Мартин се естаблираше во своето љубено радио рекордно брзо, како и на музички, така и на физички план од тогаш неговата желба за слушање и пуштање музика расте се повеќе како и неговата желба да не биде на диета Free download my new mix "Through The Stars" http://www29.zippyshare.com/v/79497384/file.html

martin@antenna5.fm
Стил
Dance, Rock
Фаворити
Linking Park, Korn, Chicane, George Michael, Simply Red
Специјалност
DJ
Песни
Chicane – Autumn Tactics, Linking Park – One Step Closer, George Michael – Fast love
Музички времеплов
  • 1971 - Mick Jagger се жени со Bianca Macias. Се разведуваат по 6 години.
  • 1983 - Meat Loaf објавува банкрот со долг од 1 милион долари.
  • 2001 - Умира пејачот и ТВ презентер Perry Como.
  • 2003 - На 57 години умира басистот на Jimi Hendrix Experience, Noel Redding.
  • 1967 - Во Велика Британија издаден е деби албумот на Jimi Hendrix, 'Are You Experienced'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје