Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1990 - Lenny Kravitz ја започнува првата британска турнеја.
  • 1973 - Родена е американската пејачка Shanice (1992 US & UK No.2 'I Love Your Smile').
  • 1977 - Talking Heads настапуваат во Лондон. Brian Eno е во публиката и воодушевен, решава да им биде продуцент.
  • 1977 - USA No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1966 - Роден е Mike Inez од Alice In Chains
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје