Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1988 - UЅА No.1 Expose 'Seasons Change'
  • 1972 - Chicory Tip доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Son Of My Father'.
  • 1985 - Родена е Volkova Olegovna од Tatu (2003 UK No.1 'All The Things She Said)'.
  • 1991 - Bob Dylan добива награда за животно дело на 33-то доделување на Греми наградите.
  • 1960 - Jimi Hendrix дебитира во живо со настапот на концерт во Гимназија во Сиетл.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје