Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1993 - Buddy Holly & Crickets доаѓа на првото место на британската албумска листа со компилацијата 'Words of Love'.
  • 1971 - Саундтракот на 'Jesus Christ Superstar' доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1994 - Tori Amos доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Under The Pink'.
  • 1985 - Родена е Volkova Olegovna од Tatu (2003 UK No.1 'All The Things She Said)'.
  • 1967 - Роден е Kurt Cobain, гитарист и вокалист во Nirvana (1991 UK No.7 & 1992 USА No.6 'Smells Like Teen Spirit' од албумот 'Nevermind', кој мине над 2 години на британската топ листа).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје