Контакти

Контакт Форма

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Контакт адреса

Антена 5 Радио Македонија

Тетовска 35,
1000 Скопје, Македонија.
Телефон: +389 2 311 1911

Музички времеплов
  • 2002 - Тројца членови на Oasis се повредени, откако такси возилото со кое се возеле направило сообраќајка во Индијанаполис. Noel Gallagher, Andy Bell и Jay Darlington со неколку повреди пренесени се во болница.
  • 1976 - US No.1 Elton John & Kiki Dee 'Don't Go Breaking My Heart'
  • 1982 - UK No.1 Dexy's Midnight Runners 'Come On Eileen'
  • 1979 - Со настапот во Knebworth Park, Led Zepplin го имаат последниот концерт во В.Британија.
  • 1960 - Родена е Jacqui O'Sullivan од Bananarama, (им се придружува во 1988 година).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје