Музички времеплов


 • 2001 - R.E.M. го започнуваат двонеделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Reveal'.
 • 1989 - UK No.1 Ferry Aid Ferry 'Cross The Mersey'
 • 1972 - Роден е Busta Rhymes (1998 UK No.2 'Turn It Up / Fire It Up', 2003 UK No.3 со Mariah Carey 'I Know What You Want').
 • 1964 - На 28 години умира Rudy Lewis од The Drifters (1960 US No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
 • 1961 - Cliff Richard дебитира во шоуто на ITV 'Thank Your Lucky Stars'.
 • 1952 - Роден е Warren Cann од Ultravox (1981 UK No.2 'Vienna', плус уште 15 други британски топ 40 синглови).
 • 1947 - Роден е Steve Currie од T Rex.
 • 1946 - Родена е Cherilyn Sarkasian, попозната како Cher.
 • 1944 - Роден е Joe Cocker.
Музички времеплов
 • 1961 - Cliff Richard дебитира во шоуто на ITV 'Thank Your Lucky Stars'.
 • 1952 - Роден е Warren Cann од Ultravox (1981 UK No.2 'Vienna', плус уште 15 други британски топ 40 синглови).
 • 1946 - Родена е Cherilyn Sarkasian, попозната како Cher.
 • 1964 - На 28 години умира Rudy Lewis од The Drifters (1960 US No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
 • 1947 - Роден е Steve Currie од T Rex.
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје