Емисии


Попладневно возење

Идеална емисија со која се дружите во периодот кога се враќате од работа. Многу музика, информации кои се од полза за сите кои во моментот на слушањето се во своите автомобили и патуваат некаде, информации од show-бизнисот, спортот и жолтиот печат.
Водител: Борис
Термин: од понеделник до петок од 15 до 17 часот
Музички времеплов
  • 1961 - Роден е The Edge, со вистинско име Dave Evans, гитарист во U2.
  • 1927 - Роден е поп артистот и продуцент Andy Warhol, основач на т.н. Pop Art движење. Бил продуцент и менаџер на Velvet Underground. Ја дизајнирал излупената банана на обвивката од албумот на Velvet Underground од 1967 година, а ја создал и обвивката на албумот 'Sticky Fingers' на Rolling Stones.
  • 1998 - UK No.1 Spice Girls 'Viva Forever'
  • 1992 - UK No.1 Snap! 'Rhythm Is A Dancer'
  • 1992 - USА No.1 Madonna 'This Used To Be My Playground'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје