Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1958 - Роден е Bruce Dickinson, вокалист во Iron Maiden, (им се придружил во 1981 година).
  • 1971 - USА No.1 Bee Gees 'How Can You Mend A Broken Heart'
  • 1993 - Cypress Hill започнуваат двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Black Sunday'.
  • 1982 - UK No.1 Dexy's Midnight Runners 'Come On Eileen'
  • 1979 - Со настапот во Knebworth Park, Led Zepplin го имаат последниот концерт во В.Британија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје