Емисии


Музички времеплов
  • 2001 - R.E.M. го започнуваат двонеделниот престој на првото место на британската албумска листа со 'Reveal'.
  • 1972 - Роден е Busta Rhymes (1998 UK No.2 'Turn It Up / Fire It Up', 2003 UK No.3 со Mariah Carey 'I Know What You Want').
  • 1964 - На 28 години умира Rudy Lewis од The Drifters (1960 US No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • 1989 - UK No.1 Ferry Aid Ferry 'Cross The Mersey'
  • 1944 - Роден е Joe Cocker.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје