Антена 5 Тим

DJ Icko

Ристо Меловски

Водител, Ди Џеј, Програмски реализатор

icko@antenna5.fm , djicko@hotmail.com
Стил
Rock
Фаворити
Pink Floid Depeche Mode The cure U2 Coldplay, Travis Stereophonics
Специјалност
Club, Radio DJ
Песни
Wish You Were Here – Pink Floid, Robbie Wiliams  Angels
Музички времеплов
  • 1972 - Членовите на Sly and the Family Stone се уапсени откако е откриено дека поседуваат марихуана.
  • 1950 - Роден е Richard Branson, основач на Virgin Records и на целосната Virgin империја.
  • 1931 - Роден е Papa Dee Allen од War. 'Low Rider'
  • 1994 - Пејачката на Cranberries, Dolores O'Riordan се мажи со поранешниот менаџер на Duran Duran, Don Burton. A на денешен ден на имотот во Њу Џерси, Bobby Brown стапува во брак со Whitney Houston.
  • 1941 - Родена е соул пејачката Martha Reeves. 'Dancing In The Street' со Vandellas
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје