The Revivalists - Wish I Knew You


Музички времеплов
  • 1965 - Byrds се принудени да го откажат концертот во Портсмаут во В. Британија, зашто од предвидените 4.000 билети се пордале само 250.
  • 1953 - Роден е Kevin Rowland, вокалист во Dexy's Midnight Runners (1982 UK No.1 & 1983 USА No.1 'Come On Eileen') и соло изведувач (1986 UK No.13 'Because Of You').
  • 1968 - Doors започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Waiting For The Sun'.
  • 1974 - Eric Clapton започнува 4-неделен престој на првото место на американстака албумска листа со '461 Ocean Boulevard'.
  • 2003 - Eva Cassidy започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘American Tune’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје