Dua Lipa - New Rules


Музички времеплов
  • 1985 - USА No.1 Wham! 'Everything She Wants'
  • 1948 - Роден е Klaus Meine од Scorpions (1991 UK No.2 'Wind Of Change').
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • 1926 - Роден е џезерот и композитор Miles Davis. Бил големо влијание во џез музиката.
  • 2003 - Jemini стануваат првите претставници на В. Британија кои на Евросонгот не добиваат нити еден поен.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје