Avicii feat. Rita Ora - Lonely Together


Музички времеплов
  • 1966 - Членот на Beach Boyѕ, Brian Wilson, ја снима 'Good Vibrations'.
  • 1947 - Роден е Dennis Deyoung, вокалист и клавијатурист во Styx (1979 USА No.1 & 1980 UK No.6 'Babe').
  • 1967 - USА No.1 Buckinghams 'Kind Of A Drag'
  • 1984 - Simple Minds го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Sparkle In The Rain'.
  • 1956 - USА No.1 Platters 'The Great Pretender'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје