Parov Stelar - My Man


Музички времеплов
  • 1953 - Роден е Kevin Rowland, вокалист во Dexy's Midnight Runners (1982 UK No.1 & 1983 USА No.1 'Come On Eileen') и соло изведувач (1986 UK No.13 'Because Of You').
  • 1995 - Пејачот на Depeche Mode, Dave Gahan итно пренесен е во болница, зашто се обидел да се самоубие. Полицијата го пронашла во неговиот дом во Лос Анџелес со исечени вени на рацете.
  • 1958 - Родена е Belinda Carlisle од The Go-Go's (1982 USА No.2 'We Got The Beat'), а позната и како соло извадувачка (1987 USА & UK No.1 'Heaven Is A Place On Earth').
  • 2003 - Eva Cassidy започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘American Tune’.
  • 1968 - Doors започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Waiting For The Sun'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје