Плеј листа 23.02.2017


Rockabye
Clean Bandit feat. Sean Paul & Anne-Marie
4
Never Give Up
Sia
1
Call on me (Ryan Riback Remix)
Starley
18
Paris
The Chainsmokers
2
A Short Love Story
Somewhere Anywhere
1
Made Of
Viola Martinsson
6
Other People
LP
4
Idlewild
Travis ft Josephine Oniyama
2
Castle On The Hill
Ed Sheeran
3
Re-arrange
Biffy Clyro
4
Move your body
SIA
5
I Don’t Wanna Live Forever
Zayn Malik & Taylor Swift
3
Музички времеплов
  • 1978 - Sid Vicious од Sex Pistols и Nancy Spungen уапсени се во Њујорк за поседување дрога.
  • 1974 - UK No.1 Suzi Quatro 'Devil Gate Drive'
  • 1972 - Elvis Presley и неговата сопруга Priscilla легално се разделуваат.
  • 1965 - На Бахамите започнува снимањето на новиот филм на Beatles, следбеник на 'A Hard Days Night'. Работниот наслов е 'Eight Arms To Hold You'.
  • 1961 - UK No.1 Petula Clark 'Sailor'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје