Топ 10 @ 10 22.05.2017


1
Lola's Theme Recut (Dr Packer Remix)
The Shapeshifters
| 1 Недела во листата
1
2
Follow You Down (Oliver Schories Remix)
Just Her
| 2 Недели во листата
0
3
Reilstreet (Original Mix)
Ole Biege & Martin Waslewski
| 1 Недела во листата
2
4
Out Of Time (Original Mix)
Sasha feat. Polica
3 | 2 Недели во листата
1
5
Difficult To Love (Amtrac Clean Edit)
Elderbrook
| 1 Недела во листата
0
6
I Need You More (Original Mix)
Sebastien Leger feat. Laura Barrick
| 1 Недела во листата
0
7
Scarecrow (Original Mix)
Be Svendsen, AYAWAKE
3 | 2 Недели во листата
2
8
Lust (David Mayer Remix)
Tigerskin, Elli, K.E.E.N.E.
3 | 2 Недели во листата
0
9
Hangin Out With Charlie (Original Mix)
Camel Phat
2 | 2 Недели во листата
2
10
Let's Get Down (Original Mix)
Babert
4 | 2 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1942 - Bing Crosby ја снима песната на Irving Berlin, 'White Christmas'. Станува најпродаван сингл на сите времиња со тираж од над 30 милиони копии (се до појавата на 'Candle In The Wind 97' на Elton John).
  • 2002 - Natalie Imbruglia станува ново заштитно лице на 'L'Oreal' по потпишувањето договор вреден 100.000 фунти.
  • 1967 - Роден е Noel Gallagher, гитарист во Oasis.
  • 1956 - Роден е Larry Blackmon од Cameo (1986 UK No.3 'Word Up').
  • 1958 - Родена е Marie Fredriksson од Roxette (1990 US No.1 & UK No.3 'It Must Of Been Love').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје