Мак Топ 5 28.05.2017


1
Љубена
Кристина Арнаудова
3 | 2 Недели во листата
0
2
Невозможна мисија
ДНК
1 | 3 Недели во листата
2
3
Зошто баш ти
Александра Јанева
1 | 5 Недели во листата
2
4
Во тебе се гледам
Cyrillic ft. Dina
| 1 Недела во листата
46
5
Дионис
Фолтин
2 | 7 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1945 - Роден е Gary Brooker од Procol Harum (1967 UK No.1 & US No.5 'A Whiter Shade Of Pale').
  • 1967 - Роден е Noel Gallagher, гитарист во Oasis.
  • 1942 - Bing Crosby ја снима песната на Irving Berlin, 'White Christmas'. Станува најпродаван сингл на сите времиња со тираж од над 30 милиони копии (се до појавата на 'Candle In The Wind 97' на Elton John).
  • 1971 - USА No.1 Rolling Stones 'Brown Sugar'
  • 1956 - Роден е Larry Blackmon од Cameo (1986 UK No.3 'Word Up').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје