Хит Парада 18.02.2017


1
Call on me (Ryan Riback Remix)
Starley
| 4 Недели во листата
18
2
Shape Of You
Ed Sheeran
9 | Недели во листата
27
3
Run Up
Major Lazer feat. Partynextdoor & Nicki Minaj
7 | Недели во листата
1
4
Paris
The Chainsmokers
2 | Недели во листата
2
5
Make Me (Cry)
Noah Cyrus feat. Labrinth
10 | Недели во листата
0
6
Not In Love
M.O. feat. Kent Jones
3 | Недели во листата
0
7
Other People
LP
3 | Недели во листата
4
8
I Don’t Wanna Live Forever
Zayn Malik & Taylor Swift
| Недели во листата
3
9
Made Of
Viola Martinsson
3 | Недели во листата
6
10
Chained To The Rhythm
Katy Perry feat. Skip Marley
| Недела во листата
101
11
Castle On The Hill
Ed Sheeran
4 | Недели во листата
3
12
Skin
Rag N Bone Man
4 | Недели во листата
8
13
Bad Things
Machine Gun Kelly & Camila Cabello
1 | Недели во листата
2
14
Move your body
SIA
8 | Недели во листата
5
15
Ciao Adios
Anne-Marie
| Недела во листата
6
16
Scared To Be Lonely
Martin Garrix & Dua Lipa
6 | Недели во листата
8
17
Text From Your Ex
Tinie Tempah feat. Tinashe
12 | Недели во листата
1
18
On My Way
Tiesto ft. Bright Sparks
9 | Недели во листата
3
19
Don't Leave
Snakehips & MO
| Недела во листата
0
20
Feel Good Inc
Filous
7 | Недели во листата
0
21
Touch
Little Mix
4 | Недели во листата
5
22
Safe Inside
James Arthur
| Недела во листата
1
23
Love Me Better
James Blunt
5 | Недели во листата
0
24
Re-arrange
Biffy Clyro
1 | Недели во листата
4
25
So Good
Zara Larsson feat Ty Dolla Sign
1 | Недели во листата
0
26
A Short Love Story
Somewhere Anywhere
1 | Недели во листата
0
27
Way Down We Go
Kaleo
3 | Недели во листата
0
28
Never Give Up
Sia
7 | Недели во листата
1
29
Idlewild
Travis ft Josephine Oniyama
10 | Недели во листата
2
30
Human
Rag n Bone Man
10 | Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1974 - UK No.1 Suzi Quatro 'Devil Gate Drive'
  • 1965 - На Бахамите започнува снимањето на новиот филм на Beatles, следбеник на 'A Hard Days Night'. Работниот наслов е 'Eight Arms To Hold You'.
  • 1989 - Isaac Hayes е уапсен во Атланта заради неисплатени 346.300 долари за детска алиментација.
  • 1978 - Sid Vicious од Sex Pistols и Nancy Spungen уапсени се во Њујорк за поседување дрога.
  • 1991 - USА No.1 Whitney Houston 'All The Man I Need'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје