Хит Парада 21.10.2017


1
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
| 6 Недели во листата
4
2
How Long
Charlie Puth
8 | 2 Недели во листата
0
3
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
1 | 6 Недели во листата
3
4
Perfect
Ed Sheeran
3 | 3 Недели во листата
1
5
Feel It Still
Portugal. The Man
| 7 Недели во листата
1
6
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
2 | 8 Недели во листата
7
7
Stargazing
Kygo feat. Justin Jesso
4 | 3 Недели во листата
0
8
My Man
Parov Stelar
4 | 4 Недели во листата
1
9
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
| 4 Недели во листата
0
10
Whatever It Takes
Imagine Dragons
| 1 Недела во листата
2
11
Fasta
Kah Lo
2 | 2 Недели во листата
0
12
Mind If I Stay
Kadebostany
6 | 7 Недели во листата
0
13
We Could Go Back
Jonas Blue feat. Moelogo
| 1 Недела во листата
0
14
Two Ghosts
Harry Styles
3 | 5 Недели во листата
0
15
Rockstar
Post Malone feat. 21Savage
4 | 2 Недели во листата
2
16
Back To You
Louis Tomlinson (feat. Bebe Rexha & Digital Farm Animals)
4 | 11 Недели во листата
2
17
Rain
The Script
3 | Недели во листата
0
18
What Lovers Do
Maroon 5 feat. SZA
2 | Недели во листата
0
19
Havana
Camila Cabello feat. Young Thug
4 | Недели во листата
3
20
Good Оld Days
Macklemore & Keisha
2 | Недели во листата
0
21
My Love
Wale, Major Lazer, WizKid, and Dua Lipa
4 | Недели во листата
2
22
Money
Leisure
2 | Недели во листата
1
23
Heavy
Anne-Marie
| Недела во листата
0
24
Everybody knows
Black Seeds
2 | Недели во листата
0
25
Too Much To Ask
Niall Horan
1 | Недели во листата
0
26
Crybaby
Paloma Faith
2 | Недели во листата
0
27
Alone
Jessie Ware
4 | Недели во листата
0
28
Wish I Knew You
The Revivalists
1 | Недели во листата
1
29
Believer
Imagine Dragons
1 | Недели во листата
0
30
Young Dumb & Broke
Khalid
1 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1973 - Членот на Rolling Stoneѕ, Keith Richards, добива парична казна поради поседување канабис, кинески хероин, таблети и револвер во својот дом во Челси.
  • 1973 - John Lennon започнува парница против американската влада, обвинувајќи ја дека му го прислушкува телефонот.
  • 1998 - UK No.1 Spacedust 'Gym and Tonic'
  • 1979 - Paul McCartney добива медалја за најуспешен композитор на сите времиња.
  • 1970 - Santana го добиваат првиот америкаснки бр.1 албум 'Abraxas'. Black Magic Woman
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје