Најбарани 29.05.2017


1
Во тебе се гледам
Cyrillic ft. Dina
46
2
Невозможна мисија
ДНК
2
3
Зошто баш ти
Александра Јанева
2
4
Reilstreet (Original Mix)
Ole Biege & Martin Waslewski
2
5
Scarecrow (Original Mix)
Be Svendsen, AYAWAKE
2
6
Hangin Out With Charlie (Original Mix)
Camel Phat
2
7
Let's Get Down (Original Mix)
Babert
2
8
Malibu
Miley Cyrus
2
9
Despacito
Luis Fonsi & Daddy Yankee feat Justin Bieber
2
10
Bon Appétit
Katy Perry
1
11
There's Nothing Holdin Me Back
Shawn Mendes
1
12
London
Maty Noyes
1
13
Lola's Theme Recut (Dr Packer Remix)
The Shapeshifters
1
14
Out Of Time (Original Mix)
Sasha feat. Polica
1
15
Issues
Julia Michaels
1
16
Crying In The Club
Camila Cabello
1
17
Mama
Jonas Blue feat. William Singe
1
18
Where U Iz
Fatboy Slim
1
19
Hear Me Now
Alok, Bruno Martini feat. Zeeba
1
20
Thunder
Imagine Dragons
1
Музички времеплов
  • 1967 - Роден е Noel Gallagher, гитарист во Oasis.
  • 1942 - Bing Crosby ја снима песната на Irving Berlin, 'White Christmas'. Станува најпродаван сингл на сите времиња со тираж од над 30 милиони копии (се до појавата на 'Candle In The Wind 97' на Elton John).
  • 1982 - Paul McCartney започнува три неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Tug Of War'.
  • 1961 - Роден е David Palmer од ABC (1982 UK No.4 & US No.18 'The Look Of Love' и уште 9 други британски топ 40 хитови).
  • 1958 - Родена е Marie Fredriksson од Roxette (1990 US No.1 & UK No.3 'It Must Of Been Love').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје