Галерии

Музички времеплов
  • 1965 - На Бахамите започнува снимањето на новиот филм на Beatles, следбеник на 'A Hard Days Night'. Работниот наслов е 'Eight Arms To Hold You'.
  • 1985 - Smiths го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Meat Is Murder'.
  • 1978 - Sid Vicious од Sex Pistols и Nancy Spungen уапсени се во Њујорк за поседување дрога.
  • 1961 - UK No.1 Petula Clark 'Sailor'
  • 1958 - Роден е David Sylvian, вокалист во Japan (1982 UK 5 'Ghosts').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје