Филм и животен стил

John Goodman во “Patriots Day”

John Goodman се приклучи кон актерската екипа на “Patriots Day”.

Во филмот на Peter Berg ќе играат уште Mark Wahlberg и J.K. Simmons. Филмот ќе ги прикаже настаните пред и после бомбашкиот напад на целта на Бостонскиот маратон на 15 април 2013.

Wahlberg и Goodman ќе играат припадници на Бостонската полиција.

17.03.2016
Музички времеплов
  • 1998 - UK No.1 Spacedust 'Gym and Tonic'
  • 1979 - Paul McCartney добива медалја за најуспешен композитор на сите времиња.
  • 1999 - UK No.1 Westlife 'Flying Without Wings'
  • 1970 - Santana го добиваат првиот америкаснки бр.1 албум 'Abraxas'. Black Magic Woman
  • 1973 - John Lennon започнува парница против американската влада, обвинувајќи ја дека му го прислушкува телефонот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје