Нови Синглови

MAROON 5 ft. KENDRICK LAMAR - Don't Wanna Know

Ова не е првата соработка помеѓу Maroon 5 и Kendrick Lamar. Сигурно се сеќавате на заедничката песна од 2013 година, “YOLO”.
Сепак се чини дека се поуспешни во “Don’t Wanna Know”, сингл кој ќе се најде на новиот албум на бендот.

17.10.2016
Музички времеплов
  • 1991 - USА No.1 Whitney Houston 'All The Man I Need'
  • 1995 - Умира Mevin Franklin од Temptations.
  • 1985 - Smiths го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Meat Is Murder'.
  • 1989 - Isaac Hayes е уапсен во Атланта заради неисплатени 346.300 долари за детска алиментација.
  • 2003 - News Of The World известува дека Michael Jackson се имал подложено на болни операции за да си ја смени бојата на кожата од црна во бела.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје