Емисии


Ослободи се

Шоу со Roger Sanchez, еден од најдобрите DJ во светот. Најнова музика и најнови ремикси.
Водител: Roger Sanchez
Термин: сабота од 23 до 01.00, недела од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1984 - USA No1 Phil Collins “Against All Odds” 3 w.
  • 1956 - USA No1 Elvis Presley “Heartbreak Hotel” 2 w.
  • 1947 - роден е Iggy Pop.
  • 1990 - USA No1 Sinead O’Connor “Nothing Compares 2 U” 4 w.
  • 1959 - роден е Robert Smith од the Cure
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје