Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1991 - USА No.1 Whitney Houston 'All The Man I Need'
  • 1995 - Умира Mevin Franklin од Temptations.
  • 1974 - UK No.1 Suzi Quatro 'Devil Gate Drive'
  • 1972 - Elvis Presley и неговата сопруга Priscilla легално се разделуваат.
  • 1985 - Smiths го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Meat Is Murder'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје