Музички времеплов
  • 1978 - Sid Vicious од Sex Pistols и Nancy Spungen уапсени се во Њујорк за поседување дрога.
  • 1958 - Роден е David Sylvian, вокалист во Japan (1982 UK 5 'Ghosts').
  • 1961 - UK No.1 Petula Clark 'Sailor'
  • 1972 - Elvis Presley и неговата сопруга Priscilla легално се разделуваат.
  • 1989 - Isaac Hayes е уапсен во Атланта заради неисплатени 346.300 долари за детска алиментација.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје