Sia - Never Give Up


Музички времеплов
  • 2002 - на 30 години во сообраќајка загинува Lisa "Left Eye" Lopes, од женската Р&Б група TLC.
  • 1918 - родена е Ella Fitzgerald, позната по т.н. скат пеење.
  • 2000 - како дел од ТВ шоу во Лондон, Eric Clapton за првпат по 29 години има настап со својот колега од Derek & the Dominos, Bobby Whitlock.
  • 1992 - USA No1 Kris Kross “Jump” 8 w.
  • 1987 - UK No1 Madonna”La Isla Bonita” 2 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје