Somewhere Anywhere - A Short Love Story


Музички времеплов
  • 1992 - USA No1 Kris Kross “Jump” 8 w.
  • 1999 - откако бил застрелан неколку пати и пренесен во болница Roger Troutman починува на 47 години.
  • 2002 - на 30 години во сообраќајка загинува Lisa "Left Eye" Lopes, од женската Р&Б група TLC.
  • 1987 - UK No1 Madonna”La Isla Bonita” 2 w.
  • 1985 - бродвејско деби за мјузиклот “Big River” на Roger Miller.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје