LP - Other People


Музички времеплов
  • 1995 - Умира Mevin Franklin од Temptations.
  • 1974 - UK No.1 Suzi Quatro 'Devil Gate Drive'
  • 1978 - Sid Vicious од Sex Pistols и Nancy Spungen уапсени се во Њујорк за поседување дрога.
  • 1972 - Elvis Presley и неговата сопруга Priscilla легално се разделуваат.
  • 1958 - Роден е David Sylvian, вокалист во Japan (1982 UK 5 'Ghosts').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје