SIA - Move your body


Музички времеплов
  • 1960 - Роден е Chris Gibson од Gibson Brothers (1979 UK No.5 'Que Sera Mi Vida').
  • 1949 - Роден е вокалистот и клавијатурист во Commodores и легендарен соло изведувач, Lionel Richie.
  • 1997 - Lawrence Payton од Four Tops умира на 59 години од рак на белите дробови.
  • 1999 - UK No.1 Vengaboys 'Boom, Boom, Boom, Boom!'
  • 1937 - Роден е Jerry Keller (1959 UK No.1 & US No. 14 'Here Comes Summer').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје