The Chainsmokers - Paris


Музички времеплов
  • 1992 - USA No1 Kris Kross “Jump” 8 w.
  • 1999 - откако бил застрелан неколку пати и пренесен во болница Roger Troutman починува на 47 години.
  • 1985 - бродвејско деби за мјузиклот “Big River” на Roger Miller.
  • 1918 - родена е Ella Fitzgerald, позната по т.н. скат пеење.
  • 1977 - Elvis Presley настапува во Мичиген. Снимката од концертот ќе биде последното нешто снимено од Кралот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје