Мак Топ 5 23.02.2020


1
Те спомнувам
Ареа
| 1 Недела во листата
0
2
Skopje Forever
Nikeja
| 1 Недела во листата
0
3
Ана
Суперхикс
| 1 Недела во листата
0
4
Обично необичен ден
Каролина Гочева
| 1 Недела во листата
0
5
Не ме моли
Ayana
| 1 Недела во листата
0
Музички времеплов
  • 1972 - Elvis Presley и неговата сопруга Priscilla легално се разделуваат.
  • 1995 - Умира Mevin Franklin од Temptations.
  • 1991 - USА No.1 Whitney Houston 'All The Man I Need'
  • 1974 - UK No.1 Suzi Quatro 'Devil Gate Drive'
  • 1985 - Smiths го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Meat Is Murder'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје