Музички времеплов


 • 1999 - UK No.1 Offspring 'Pretty Fly, For A White Guy'
 • 1981 - Steve Tyler од Aerosmith е пренесен во болница откако се здобива со повреди при несреќа со мотор.
 • 1962 - Brian Epstein потпишува менаџмент договор со Beatles. Договорено е Epstein да зема 25% од заработката на бендот.
 • 1947 - Eве кој денес слави роденден. Во 1947 година роден е пејачот и текстописец Warren Zevon, а во 1955 Jools Holland, клавијатурист во Squeeze и во Jools Holland Big Band, а работи и како ТВ презентер
 • 1941 - Роден е пејачот и текстописец Neil Diamond 'Cracklin' Rose'.
 • 1941 - Роден е Aaron Neville од Neville Brothers. Can't Stop My Heart Frome Lovin' You
Музички времеплов
 • 1941 - Роден е пејачот и текстописец Neil Diamond 'Cracklin' Rose'.
 • 1999 - UK No.1 Offspring 'Pretty Fly, For A White Guy'
 • 1947 - Eве кој денес слави роденден. Во 1947 година роден е пејачот и текстописец Warren Zevon, а во 1955 Jools Holland, клавијатурист во Squeeze и во Jools Holland Big Band, а работи и како ТВ презентер
 • 1941 - Роден е Aaron Neville од Neville Brothers. Can't Stop My Heart Frome Lovin' You
 • 1962 - Brian Epstein потпишува менаџмент договор со Beatles. Договорено е Epstein да зема 25% од заработката на бендот.
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје