Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 2004 - Norah Jones започнува 6-неделен престој на првото место на американската албумска листа со вториот албум ‘Feels Like Home’.
  • 1975 - UK No.1 Steve Harley and Cockney Rebel 'Make Me Smile (Come Up And See Me)'
  • 1977 - Роден е пејачот и текстописец, поранешен армиски капетан James Blunt. (2005 UK No.1 'You're Beautiful'; 2005 UK No.1 албум 'Back To Bedlam').
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје