Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1969 - UK No.1 Peter Sarstedt 'Where Do You Go To My Lovely'
  • 1990 - UK No.1 Sinead O'Connor 'Nothing Compares 2 U'
  • 2000 - USА No.1 Lonestar 'Amazed'
  • 1966 - USА No.1 Nancy Sinatra 'These Boots Are Made For Walking'
  • 1953 - Роден е Michael Bolton (1990 USА No.1 & UK No.3 'How Am I Supposed To Live Without You').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје