Емисии


Музичко утро

Емисија во која ги слушате најголемите хитови но и промоција на нови песни, наградни игри, спортски вести...Преку разговор Ана ви ги открива најновите музички и филмски вести но и најголемите трачеви за ѕвездите во светот и кај нас, кратки прегледи на актуелни топ листи...
Водител: Ана
Термин: од понеделник до петок од 09 до 10 часот
Музички времеплов
  • 2000 - UK No1 Craig David “Fill Me In” 1 w.
  • 1983 - UK No1 David Bowie “Let’s Dance” 3 w.
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1988 - USA No1 Billy Ocean “Get Outta My Dreams Get Into My Car” 2 w.
  • 1988 - UK No1 Pet Shop Boys “Heart” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје