Емисии


Антена Хит Парада

Триесетте најголеми хитови на фрекфенциите на Антена 5 ги добивате спакувани на едно место. Распоредени во два часа, придонесуваат викенд шопингот да стане уште позабавен.
Водител: Тони
Термин: сабота од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1983 - UK No1 David Bowie “Let’s Dance” 3 w.
  • 1988 - UK No1 Pet Shop Boys “Heart” 3 w.
  • 1988 - USA No1 Billy Ocean “Get Outta My Dreams Get Into My Car” 2 w.
  • 2000 - UK No1 Craig David “Fill Me In” 1 w.
  • 1958 - Bill Haley and the Comets ја започнуваат првата турнеја во Јужна АМерика.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје