Емисии


Антена Викенд

Најголемите викенд хитови, подсетување на важни и интересни настани од изминатата недела, секој викенд е посветен на некоја група или пејач. Информации од културата, шоубиз и интеракција со слушатели преку СМС пораки.
Водител: Тони
Термин: сабота од 16 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1983 - UK No1 David Bowie “Let’s Dance” 3 w.
  • 1994 - USA No1 R. Kelly “Bump ‘N’ Grind” 6 w.
  • 1988 - во сообраќајка загинува Dave Prater, од Sam & Dave.
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 2000 - UK No1 Craig David “Fill Me In” 1 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје