Емисии


Protocol with Nicky Romero

Термин: понеделник од 23 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1994 - USA No1 R. Kelly “Bump ‘N’ Grind” 6 w.
  • 1988 - USA No1 Billy Ocean “Get Outta My Dreams Get Into My Car” 2 w.
  • 1983 - UK No1 David Bowie “Let’s Dance” 3 w.
  • 1988 - во сообраќајка загинува Dave Prater, од Sam & Dave.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје