Емисии


Tiesto Club Life

Show with DJ Tiesto
Водител: DJ Tiesto
Термин: петок од 23 до 01
Музички времеплов
  • 1994 - UK No1 Take That “Everything Changes” 2 w.
  • 1988 - USA No1 Billy Ocean “Get Outta My Dreams Get Into My Car” 2 w.
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1983 - UK No1 David Bowie “Let’s Dance” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје