Емисии


После часови

После часови со Андреј Мицајков
Водител: Micajkov
Сабота 23:00 - 00:00
Музички времеплов
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1983 - UK No1 David Bowie “Let’s Dance” 3 w.
  • 2000 - UK No1 Craig David “Fill Me In” 1 w.
  • 1988 - во сообраќајка загинува Dave Prater, од Sam & Dave.
  • 1994 - UK No1 Take That “Everything Changes” 2 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје