Галерии

Музички времеплов
  • 1984 USА No.1 Yes 'Owner Of A Lonely Heart'
  • 1989 USА No.1 Phil Collins 'Two Hearts'
  • 1966 George Harrison се жени со Patti Boyd, а кум е Paul McCartney. George првпат ја сретнал Patti на снимањето на филмот на Beatles, ‘A Hard Days Night’.
  • 1989 Bobby Brown доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Don't Be Cruel'.
  • 1989 По 6 недели од неговата смрт, Roy Orbison започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа соколекцијата 'The Legendary Roy Orbison'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје