Музички времеплов


 • 2004 - UK No.1 Britney Spears 'Everytime'
 • 1999 - UK No.1 Vengaboys 'Boom, Boom, Boom, Boom!'
 • 1997 - Lawrence Payton од Four Tops умира на 59 години од рак на белите дробови.
 • 1992 - US No.1 Mariah Carey 'I'll Be There'
 • 1981 - Stars on 45 доаѓаат на првото место на американската топ листа со медли од најголемите хитови на Beatles.
 • 1963 - UK No.1 Gerry And The Pacemakers 'I Like It'
 • 1960 - Роден е John Taylor, басист во Duran Duran и во Power Station (1985 UK No.14 'Some Like It Hot').
 • 1960 - Роден е Chris Gibson од Gibson Brothers (1979 UK No.5 'Que Sera Mi Vida').
 • 1955 - Роден е Michael Anthony, басист во Van Halen (1984 USА No.1 & UK No.7 'Jump').
 • 1949 - Роден е вокалистот и клавијатурист во Commodores и легендарен соло изведувач, Lionel Richie.
 • 1942 - Роден е Brian Wilson од Beach Boys (1966 UK & US No.1 'Good Vibrations' и уште 25 други британски топ 40 хитови).
 • 1937 - Роден е Jerry Keller (1959 UK No.1 & US No. 14 'Here Comes Summer').
Музички времеплов
 • 1963 - UK No.1 Gerry And The Pacemakers 'I Like It'
 • 1999 - UK No.1 Vengaboys 'Boom, Boom, Boom, Boom!'
 • 1937 - Роден е Jerry Keller (1959 UK No.1 & US No. 14 'Here Comes Summer').
 • 1942 - Роден е Brian Wilson од Beach Boys (1966 UK & US No.1 'Good Vibrations' и уште 25 други британски топ 40 хитови).
 • 1992 - US No.1 Mariah Carey 'I'll Be There'
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје